Kontaktpersoner

Huvudadministratör 2 (HAD 2)

  • Är användare, schemaansvariga m fl behjälpliga i Time Care MA .
  • Byta lösenord i Time Care MA
  • Gå igenom flikarna för ny personal
  • Kopiera scheman
  • Turbyten
  • Sjukscheman
  • Vikrader
  • Utbilda nya chefer, schemaplanerare
  • Hjälp med nya schemaperioder
  • Sätter låsdatum på preliminärt schema
  • Tidsplanering + info
  • Kontaktar Had 1 vid behov

Köpings Kommun HAD 2
Margareta Berglund (Köping Vård&Omsorg) timecare.vardomsorg@koping.se
Jenny Larsson (Köping Vård&Omsorg) timecare.vardomsorg@koping.se
Madeleine Sanell (Äldreomsorg Kolsva Vård&Omsorg) madeleine.sanell@koping.se
Jasmina Kalabic (Äldreomsorg Kolsva Vård&Omsorg) jasmina.kalabic@koping.se
Katarina Nikitin (Förskola Kolsva enhet) katarina.nikitin@koping.se

Arboga Kommun HAD 2
Carina Adamsson timecare@arboga.se
Anna Lindros timecare@arboga.se

Kungsörs Kommun HAD 2
Amir Hebib amir.hebib@kungsor.se

Bemanningsplanerare

  • Vara användare i Time Care Pool behjälpliga i systemet
  • Byta lösenord i Time Care Pool
  • Flikarna för personal
  • Personaladministration i Time Care Pool
  • Kontaktar HAD 1 vid behov

Köpings kommun
Vård & omsorgsförvaltningen
Bemanningsenheten@koping.se
0221-258 10
Madeleine Sanell (Äldreomsorg Kolsva Vård&Omsorg)
madeleine.sanell@koping.se
Jasmina Kalabic (Äldreomsorg Kolsva Vård&Omsorg)
jasmina.kalabic@koping.se

Utbildning
Robert Klinga
Robert.klinga@koping.se
0221-256 07
Catarina Malmström
Catarina.malmstrom@koping.se
0221-251 72

Arboga kommun
bemanningsenheten@arboga.se
0589-871 00

Kungsörs kommun
Vård och omsorg
bemanningen.vo@kungsor.se
0227-60 04 50
0227-60 04 57

Barn- och utbildningsförvaltning
Susann Jonsson
susann.jonsson@kungsor.se
0227-60 03 06

Huvudadministratör 1 (HAD 1)

  • Systemfrågor (i samråd med arbetsgrupp, styrgrupp)
  • Manuellt lägga på- och utbilda nya Had (i samråd med arbetsgrupp, styrgrupp)
  • Behörigheter
  • Manuella exporter
  • Koll på Personec PX-fliken samt integrationer 
  • Göra organisationsförändringar i Time Care i samråd med VMKFB/HAD
  • Kolla loggar och filer gällande ny personal mm.
  • Täcka för andra Had 1 i KAK vid behov.
  • Kontakt med leverantör och samordna supportfrågor

KAK HAD 1
Cecilia Rambow Morberg Vmkf
Veronica Pettersson Söder Köping
Inger Smedbrant Arboga
Liselott Eriksson Kungsör

Vår gemensamma mail kaktimecare@vmkfb.se

Kontakt för den här sidan: Webmaster
Senast uppdaterad: 29 maj 2019


Information

Kontakta oss

Ikon med telefonlur

Växel: 0221-67 00 00
Öppet vardagar

Ikon med kartnål

Hultgrensgatan 4
731 50 Köping

© 2018 Västra Mälardalens Kommunalförbund